Radzewo festynem przywitało nowy wóz strażacki

Ochotnicza Straż Pożarna z Radzewa wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Z tej okazji zorganizowano festyn rodzinny ma boisku szkolnym przy siedzibie tamtejszego OSP.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Sam festyn rozpoczął się punktualnie o godzinie 15:00 w minioną niedzielę. Organizatorzy zadbali o to, by najmłodsi mogli aktywnie spędzić swój czas. Nie zabrakło animatorów, dmuchańców, lodów, waty cukrowej. Każdy mógł też nasycić się tradycyjną grochówką, czy pysznym grillem.

Jednak to co najważniejsze tego dnia, miało miejsce o godzinie 17:00. To właśnie wtedy przez miejscowość przejechał korowód wozów strażackich – w tym ta nowa maszyna.

Fot. OSP Radzewo

Wśród zaproszonych na imprezę gości był między innymi poseł Bartłomiej Wróblewski. Wśród mieszkańców pojawiły się komentarze dotyczące, że to kolejny etap kampanii wyborczej w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości. Głos zabrała jednak rzecznik OSP Radzewo:

Jako rzecznik OSP Radzewo wydam jeden i mam nadzieję wystarczający komentarz. Bardzo proszę nie upolityczniać naszego wydarzenia. Jest to festyn sołecko – strażacki finansowany ze środków sołectwa, OSP Radzewo oraz Urzędu Miasta i Gminy Kórnik. Całe wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 15 . Naszym celem było zorganizowanie (jak co roku) festynu na rozpoczęcie wakacji i dlatego przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin. O godzinie 17 jest planowany uroczysty wjazd nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Radzewo. Jest to powiązane z festynem z racji tego, że te auto będzie służyć całej lokalnej społeczności.

Dla wyjaśnienia Szanownym Paniom i Wszystkim zainteresowanym: nie jest te auto finansowane przez Pana Posła czy też rządzącą partię. Fundusze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z Urzędu Miasta i Gminy Kórnik oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Cała uroczystość dotycząca przekazania auta jest planowana na 30 minut, gdzie chcemy podziękować w/w podmiotom i osobom które przyczyniły się do pozyskania funduszy na nowy samochód. Już przy niejednej rozmowie telefonicznej wyjaśniłam że nie organizujemy „propagandy politycznej” tylko wydarzenie dla Rodzin. Fundusze państwowe pochodzą od obywateli i są przeznaczane na rzecz wszystkich obywateli. Bardzo proszę uszanować nasze stanowisko jako Strażaków OSP Radzewo oraz wspólnie z Nami cieszyć się z nowego auta, które wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa Nas samych podczas akcji oraz mienia i zdrowia Mieszkańców okolicznych miejscowości.

zakończyła.

Wóz, który otrzymało OSP to średni samochód ratowniczo – gaśniczy klasy GBA. Oznacza to, że jest on przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, z wbudowanym zbiornikiem wodnym o pojemności 2500 litrów wody oraz 250 litrowym zbiornikiem środka pianotwórczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *