Kórnickie kąpieliska otwarte!

Sezon na wakacyjny wypoczynek nad wodą można uznać za w pełni rozpoczęty. Tradycyjnie do dyspozycji mieszkańców przygotowana została plaża na błoniach. Z wszystkimi pracami wyrobiono się również w przypadku plaży w Błażejewku.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Plaża na błoniach to bez wątpienia miejsce, gdzie można pojawić się zarówno z całą rodziną jak i by skorzystać z uroków wodnego szaleństwa. Co ważne miejsce jest strzeżone przez ratowników, a teren samej plaży się cały czas rozwija.

Fot. OAZA Kórnik / Jak co roku, plaża w Kórniku będzie strzeżona

W tym roku doczekaliśmy się sześciu nowych leżaków pod parasolami, a także przeniesiono piaskownicę dla dzieci w miejsce, które niebawem zostanie zadaszone. Oczywiście „stare atrakcje” cały czas pozostają do naszej dyspozycji: wakeboard, food trucki, wypożyczalnia sprzętu wodnego, muzyczne czwartki i soboty, fitness na plaży, czy… animacje dla dzieciaków.

Czynna również jest już plaża w Błażejewku!

Wiosną otrzymaliśmy ten teren od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, niezwłocznie przekazałem go wówczas Kórnickiemu Centrum Rekreacji i Sportu Oaza. Dzisiaj już Państwo możecie korzystać z tej plaży. Plaża w tym roku nie będzie kąpieliskiem strzeżonym, a więc szanowni Państwo dodatkowo apeluję o to aby zachować szczególną ostrożność. Prowadzimy już prace, które będą zmierzały do tego, aby w przyszłym roku było już tutaj normalnie strzeżone kąpielisko z ratownikami.

mówi Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Przemysław Pacholski
Fot. OAZA Kórnik / Długo wyczekiwana plaża w Błażejewku powoli odzyskuje swój dawny blask

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *