Jamajka i Turbina na czele na półmetku Amatorskiej Ligi Kórnickiej

Ciekawie zapowiada się runda rewanżowa Amatorskiej Ligi w Kórniku. Na półmetku rozgrywek na czele tabeli z takim samym dorobkiem punktowym Jamajka Bartkowiak Śrem i Turbina Trąbinek. Niewiele, bo trzy punkty tracą do nich KS Konarskie i Kalejorz Kaleje. Teraz czas na wakacyjną przerwę.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Dwie kolejki kończące wiosenne zmagania przyniosły ciekawe rozstrzygnięcia. Pierwszej rundy bez porażki nie udało się przejść piłkarzom Jamajki Bartkowiak Śrem. W przedostatniej serii ulegli oni na wyjeździe KS Konarskie 2:5. W efekcie pozycji lidera musieli bronić w minioną niedzielę w Kalejach z mającym szanse dogonić śremską ekipę drużyną Kalejorza. Jamajka prowadziła już 2:0, ale gospodarze grali ambitnie i zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy Piotra Bartkowiaka. Dwa gole załatwiły sprawę i zwycięstwo 4:2.

Śremianie przewodzą stawce, ale tyle samo oczek na koncie ma Turbina Trąbinek, która jedynej porażki doznała z Jamajką. 11 czerwca rozgromiła 13:1 Jagrol Szczodrzykowo, a na zakończenie tej rundy równie łatwo rozprawiła się z MKS Czmoń wygrywając 6:1.

W rewanżach może być ciekawie, bo po piętach prowadzącej dwójce depczą jeszcze dwie ekipy, które liczą się w walce o mistrza i podium. Mowa o KS Konarskie i Kalejorzu Kaleje. W minioną niedzielę KS Konarskie rozgromiło KS Radzewo 14:2, a tydzień wcześniej Kalejorz męczył się z tym samym rywalem, ale wygrał 4:3. Piąte miejsce na półmetku zajmuje team Ka-De Daszewice, który wakacyjną przerwę rozpoczął już wcześniej, bo w przedostatniej kolejce nie stawił się FC SKR Bnin, a w ostatniej miał pauzę.