Odwiert w Radzewie zatrzymany!

Pod koniec kwietnia zajęliśmy się tematem odwiertów, które chciało prowadzić PGNiG na terenie Radzewa. Odwierty były o tyle niebezpieczne, że znajdowały się niezwykle blisko zabudowań mieszkalnych i groziły skażeniem wody.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Grupa Orlen nie wykonywała żadnych konsultacji społecznych, nie pytała w gminie o sensowność takich działań – po prostu razem z lasami państwowymi zdecydowała się odwierty robić.

Walka mieszkańców, wsparcie gminy i mediów (w tym nasze) przyniosły skutek. 14 czerwca Grupa Orlen wystosowała pismo do Rady Miasta i Gminy Kórnik informując, że odwierty zostają wstrzymane:

Mając na uwadze powyższe i stając wobec sprzeciwu lokalnej społeczności, który wywołał nasz projekt, jesteśmy gotowi zmienić lokalizację planowanych prac. Znalezienie nowej lokalizacji będzie wymagało przeprowadzenia kolejnych analiz, może też istotnie zmienić rentowność planowanego projektu. Pragniemy zadeklarować, że dalsze dyskusje i uzgodnienia chcielibyśmy prowadzić w oparciu o ewentualne propozycje lokalizacji nie budzącej takich kontrowersji’’

Dyrektor Geologii PGNiG

Cieszy to, że na pierwszy rzut oka przegrana sprawa doczekała happy endu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *