Kanonada Kotwicy i feta z okazji awansu do III ligi

Pięknie z własną publicznością w ostatnim „domowym” meczu na poziomie IV ligi pożegnali się piłkarze Kotwicy. Rozgromili bowiem Pogoń Łobżenicę 10:0 i fetowali awans do III ligi.

1200x628.psd

Choć kórnicki zespół awans zapewnił sobie trzy kolejki przed końcem rozgrywek, to trener Tomasz Nawrot zapowiedział, że jego zespół będzie grał do końca o komplet punktów. Słowa dotrzymuje. Po wygranej w Tarnowie Podgórnym w sobotę jego podopieczni urządzili sobie kanonadę w starciu z Pogonią Łobżenica. Z IV ligą przed własnymi kibicami pożegnali się odnosząc rekordowe zwycięstwo na tym poziomie. Zaaplikowali bowiem rywalom aż 10 goli.

Strzelecki festiwal już w 3 minucie rozpoczął Ernest Korek, a po chwili podwyższył Patryk Uliński, którego po pół godzinie na skutek kontuzji zmienił Jakub Rasiak. To właśnie on podwyższył na 3:0, a przed przerwą do siatki rywali trafili jeszcze Filip Wełniak i… bramkarz Szymon Nowacki, który podszedł do „jedenastki” i skutecznie ją wykorzystał.

Po przerwie Kotwica nie zwalniała tempa i dołożyła kolejne pięć goli. Klasycznego hat-tricka ustrzelił Filip Wełniak, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Szymon Komendziński i ponownie Rasiak.

Po meczu kapitan Patryk Bordych odebrał puchar za mistrzostwo IV ligi, a piłkarze założyli pamiątkowe koszulki z napisem „Kotwica mistrz! III liga nasza!”.

KOTWICA: Nowacki – Gabski, Jasiński, Komendziński, Korek (59’ Loga), Niemczyk (59’ Patalas), Ceglewski (59’ Sójka), Bordych (70’ Włodarczak), Smykowski (59’ Piaskowski), Uliński (27’ Rasiak), Wełniak.

W ostatniej kolejce Kotwica zagra w Piaskach z walczącą o utrzymanie Koroną. Przypomnijmy, że oba zespoły zmierzyły się już tej wiosny w pucharze. Wówczas górą była Kotwica, która wygrała na boisku rywali 4:3.