Drzwi Otwarte Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku

22 czerwca 2024 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia swojej jednostki!

VW_Berdychowski_400_150(1)

To wyjątkowa okazja, aby na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje ta jednostka, poznać historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku oraz dowiedzieć się więcej o jej działalności i codziennej pracy.

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z:

  • Funkcjonowaniem i historią OSP – Dowiesz się, jak na przestrzeni lat rozwijała się jednostka, jakie wyzwania stawia przed nią współczesność oraz jak wygląda codzienna służba strażaka-ochotnika.
  • Sprzętem i wyposażeniem strażaków – Zaprezentowany zostanie nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, którym dysponują kórniccy strażacy. Będzie można zobaczyć, jak działają pojazdy pożarnicze, sprzęt do ratownictwa technicznego i medycznego.
  • Warunkami, które trzeba spełnić, aby zostać strażakiem – Jeśli marzysz o służbie w straży pożarnej, dowiesz się, jakie kroki należy podjąć, aby dołączyć
  • Ciężkim i specjalistycznym sprzętem do ratownictwa drogowego lokalnej pomocy drogowej – Przedstawione zostaną narzędzia i pojazdy używane w akcjach ratunkowych na drogach.
  • Niecodziennymi robotami z KM PSP w Poznaniu – Będziesz miał okazję zobaczyć w akcji nowoczesne roboty, które pomagają strażakom w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.
  • Udzielaniem pierwszej pomocy – Nauczysz się podstawowych technik, które mogą uratować życie. To niezwykle cenna wiedza, którą warto posiadać.
  • Atrakcjami przygotowanymi przez strażaków dla najmłodszych – Dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje, które pozwolą im poznać pracę strażaków i bawić się w przyjaznej atmosferze.
Drzwi Otwarte Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku (plakat)
Drzwi Otwarte Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku (plakat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *