Służby ostrzegają przed siarczystym mrozem w Wielkopolsce. Szykuje się mroźna noc

Służby meteorologiczne informują o nadchodzącym silnym mrozie na terenie wielu powiatów w Wielkopolsce, w tym śremskim, kościańskim, gostyńskim, jarocińskim, średzkim i poznańskim.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Prognozowane temperatury minimalne w nocy będą wahać się od -18 do -14 stopni Celsjusza, natomiast maksymalne temperatury w ciągu dnia oscylować będą w granicach od -8 do -5 stopni Celsjusza.

Prognozowane są wiatry o prędkości od 5 do 15 km/h, co dodatkowo zwiększy odczucie zimna. Zaleca się, aby mieszkańcy regionu przyjęli środki ostrożności i przygotowali się na ekstremalne warunki atmosferyczne.

W związku z zapowiadającym się mrozem, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed chłodem, zwłaszcza dla osób starszych, dzieci i zwierząt domowych. Należy unikać długotrwałego przebywania na zewnątrz bez odpowiedniego ubioru oraz dbać o sprawne działanie systemów grzewczych w domach.

Bezdomny na mrozie. Jak mu pomóc?

W przypadku konieczności podróży, zaleca się monitorowanie bieżących prognoz pogody oraz sprawdzenie stanu dróg i komunikatów drogowych.

Ostrzeżenia meteorologiczne są wydawane w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, dlatego ważne jest, aby wszyscy mieszkańcy zachowali czujność i reagowali zgodnie z zaleceniami służb meteorologicznych oraz lokalnych władz.

Jak podają służby meteorologiczne, komunikat ważny jest do jutra do godziny 9.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *