Czy w sylwestra będą otwarte sklepy?

W tym roku sylwester wypada w niedzielę. Z tego powodu wielu z nas zastanawia się nad tym, czy tego dnia zrobimy zakupy. Nasuwa się, więc pytanie, czy 31 grudnia będzie niedzielą handlową.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Pieczemy ciasto i nagle okazuje się, że skończył nam się cukier albo trwa impreza i kończą nam się jakieś przekąski. Kto z nas nie miał takich problemów. Zwykle ich rozwiązanie jest proste. Wystarczy udać się do sklepu i zakupić brakujące produkty. Sytuacja staje się trudniejsza, gdy jest niedziela lub święto. Wtedy sklepy funkcjonują w krótszych godzinach lub są zamknięte. W tym roku, 31 grudnia mamy oba te przypadki. Czy zatem będziemy mogli zrobić tego dnia zakupy?

Czy sylwester będzie niedzielą handlową?

Na samym początku należy przypomnieć, że od 1 marca 2018 roku wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe. Obecnie w całym 2023 roku przypadało siedem niedziel handlowych. Po jednej w styczniu, czerwcu i sierpniu oraz po dwie w kwietniu i grudniu. Niedziele handlowe w grudniu wypadły w tym roku 10 i 17. Z tego powodu sylwester nie będzie niedzielą handlową.

Jakie sklepy tego dnia będą zamknięte?

Zamknięte tego dnia będą przede wszystkim największe sieci supermarketów, takie jak: Biedronka, Lidl, Dino, Aldi i wiele innych. Wspomniane sieci przygotowały się jednak na to, wydłużając godziny pracy w sobotę 30.12. W jakich godzinach będą otwarte największe sieci marketów?

  • Biedronka: sklepy będą otwarte co najmniej do godziny 23:00. Wybrane sklepy będą otwarte dłużej.
  • Lidl: sklepy będą otwarte co najmniej do godziny 22:00 lub 23:30. Niektóre sklepy będą miały niestandardowe godziny otwarcia. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej sieci.
  • Netto: markety będą otwarte do 23:00.
  • Dino: sklepy będą otwarte do 23:00.
  • Aldi: sklepy będą otwarte do godziny 22:00.

Gdzie udać się na zakupy w sylwestra?

Przede wszystkim podobnie jak w pozostałe niedziele niehandlowe otwarte będą małe, lokalne sklepiki. W większości przypadków będą także otwarte franczyzy typu Żabka, jednak ich godziny otwarcia mogą różnić się w poszczególnych punktach. Ciekawym przypadkiem jest francuska sieć Intermarché, która podobnie jak w inne niedziele będzie otwarta. Przykładowo sklepy Intermarché w Śremie będą otwarte w godzinach: 10:00-19:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *