Jak świętowali Andrzejki czytelnicy Biblioteki Publicznej w Kórniku?

Z okazji Andrzejek atmosfera w Bibliotece Publicznej w Kórniku zrobiła się magiczna. Ponadto reszta listopadowych dni również była usłana różnymi ciekawymi zajęciami.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W ciągu listopada kórnicką bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku, Szkoły Podstawowej im. Jana Wójkiewicza w Radzewie oraz przedszkolaki z Przedszkola im. Misia Uszatka w Kórniku. Najpierw goszczono 2c – SP nr 1 w Kórniku – na warsztatach rysunkowych z Olą Dove, czyli Aleksandrą Gołębowską. Głównym tematem spotkania był Kubuś Puchatek.

Ponadto był to również czas na Gordonki, czyli zajęcia umuzykalniające. Uczestnikami były dzieci w wieku 0 – 2 lat wraz z opiekunem. Zajęcia poprowadziła Emilia Mieczkowska, która wraz ze swoim synem, Heniem zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy poprzez śpiew i dźwięk. Należy podkreślić, że następne spotkanie Gordonków odbędzie się w piątek (8 grudnia) o godz. 12:30. Zapisy jedynie za pomocą telefonu.

Natomiast z okazji Andrzejek odbyły się lekcje związane z tym świętem. Jednymi z nich były warsztaty, które odbyły się w czwartek, 30 listopada. Uczestniczyły w nich tym razem dzieci z zerówki z SP nr 1 w  Kórniku. Zajęcia poprowadziła Anna Klemens z QQryku, która wprowadziła grupę do magicznego świata Harry’ego Pottera. Biblioteka zamieniła się w Escape Room – pełen zaczarowanych zagadek. Dzieci z chęcią malowały również świeczniki, które nawiązywały do Andrzejek.

źródło: Biblioteka Publiczna w Kórniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *