Tak było podczas II edycji Festiwalu Matematyki w Kórniku

W sobotę (25 listopada) odbył się Festiwal Matematyki w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu Oaza. To już II edycja tego wydarzenia.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Na Festiwal Matematyki w Kórniku przyszło ok. 1200 osób, a ponad 70 ekspertów zaangażowało się w prowadzenie aktywności. Uczestnicy wydarzenia mogli cieszyć się 16 aktywnościami i warsztatami matematycznymi. Należy napomknąć, że były to osoby w wieku od 1 do 80 lat.

Podczas festiwalu miała miejsce także konferencja prasowa “Od Festiwalu do Muzeum Matematyki w Kórniku”. Podczas jej trwania zaprezentowano pomysł, miejsce i wizja Muzeum Matematyki w Kórniku. Rozdano także 2 główne nagrody i ponad 2500 mniejszych, matematycznych upominków.

Przedstawiono także zwycięski pomysł w I edycji konkursu MUMaK, który przygotowała drużyna „Matemaczki” z IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka pod opieką nauczycielki, Katarzyny Trajdos z Katowic. Udział w nim wzięło 14 czteroosobowych drużyn. Najszybszy zespół pokonał około dziesięciokilometrową trasę, rozwiązując szereg zadań i zagadek zlokalizowanych przy najważniejszych historycznie obiektach, w 3 godziny i 29 minut.

źródło: Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu Oaza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *