Kotwica z Tarnovią nie zagra, liderem na półmetku też nie będzie

Jutro o 14.00 na boisku w Szreniawie piłkarze Kotwicy mieli zakończyć rundę jesienną i rozegrać zaległy mecz z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Do pojedynku jednak nie dojdzie.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Podopieczni trenera Tomasza Nawrota mieli duży „apetyt” i szansę na to, aby zimę spędzić na pozycji lidera IV ligi. Niestety, odebrał ją im Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który dał możliwość ich rywalom tj. Tarnovii Tarnowo Podgórne, na to, aby przełożyć wcześniej przełożony już mecz na marzec 2024 roku. Całą sytuację wyjaśnia komunikat zarządu Kotwicy, który publikujemy poniżej.

Przeciwnicy Kotwicy mają za sobą siedem z rzędu porażek i zapewne liczą na to, że w przerwie zimowej będą mieli okazję wzmocnić się, czy też lepiej przygotować, aby przerwać czarną serię i skutecznie powalczyć o utrzymanie. Szkoda, tylko, że odbędzie się to kosztem kórnickiej drużyny, która była gotowa na mecz i chciała zwycięstwem zakończyć udaną rundę i spędzić ją na pozycji lidera. Ale co się odwlecze…

ᴏśᴡɪᴀᴅᴄᴢᴇɴɪᴇ ᴋss ᴋᴏᴛᴡɪᴄᴀ ᴋóʀɴɪᴋ ᴡs. ᴍᴇᴄᴢᴜ 15 ᴋᴏʟᴇᴊᴋɪ ᴀʀᴛʙᴜᴅ ɪᴠ ʟɪɢɪ 🟢⚪️

Szanowni Kibice i Sympatycy,

Nasz klub zobowiązany jest poinformować Was o nieoczekiwanej sytuacji, która wpłynęła na odwołanie ostatniego meczu rundy jesiennej zaplanowanego na 2 grudnia 2023.

Początkowo, ze względu na zły stan murawy naszego boiska przy ul. Leśnej 6, termin 15 kolejki ARTBUD IV Ligi został przeniesiony z 4 listopada 2023 na 2 grudnia 2023. Zatem, z uwagi na fakt, że obecnie rozgrywki na naturalnej nawierzchni nie są wskazane, rozegranie meczu zostało zaplanowane przez Kotwicę Kórnik na nowoczesnym, sztucznym boisku w Szreniawie. Boisko to gwarantuje najwyższe standardy nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Niestety, z nieznanych powodów Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, za pośrednictwem Wydziału Gier i Ewidencji, wydał komunikat umożliwiający drużynom przełożenie meczów rozgrywanych w terminie 02/03 grudnia 2023 na marzec 2024 roku. Wskazany wyżej warunek wymaga ponownej zgody obu klubów rywalizujących.

Pomimo chęci przystąpienia naszej drużyny do rozegrania spotkania, klub GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne skorzystał z wyżej wymienionej okoliczności i przyczynił się do przełożenia ostatniego, a zarazem jedynego spotkania meczowego rundy jesiennej ARTBUD IV Ligi. Klub uzasadnił to obawą o stan zdrowia swoich zawodników.

KSS Kotwica Kórnik wyraża niezadowolenie z decyzji Wydziału Gier i Ewidencji oraz z przykrością informuje o obecnych okolicznościach. Naszej drużynie odebrano możliwość rywalizacji w ostatniej kolejce rundy jesiennej oraz pozbawiono nas szansy na uzyskanie pozycji lidera tabeli.

Z uwagi na fakt, że zaistniała sytuacja jest ponad nasze możliwości, pozostało nam pogodzić się z podjętą decyzją, którą z żalem Wam przekazujemy. Jako klub Kotwica Kórnik zamierzamy rzetelnie przygotować się do rywalizacji w rundzie wiosennej.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.

Z poważaniem,
Zarząd KSS Kotwica Kórnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *