To już 8 edycja Kórnickiego Festiwalu Rękodzieła – Guzik z pętelką!

Niedługo w Kórniku będzie miał miejsce Kórnicki Festiwal Rękodzieła. Z tej okazji ogłoszono konkurs ,,Guzik z pętelką”.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Prace konkursowe można zgłaszać do 30 listopada. Natomiast finał nastąpi w sobotę (9 grudnia) na kórnickim rynku o godz. 13:00. Organizatorem jest Kórnicki Ośrodek Kultury. Prace konkursowe mogą być tworzone z różnych dziedzin rękodzieła, m.in. szydełko, na drutach, uszyte, utkane, wyhaftowane, serwetki, bombki, autorskie zabawki, ubrania i ozdoby, ceramika. Są dwie kategorie, w których można wziąć udział:

  • kat. świąteczna – prace rękodzielnicze związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia oraz pory roku ,czyli zimy
  • kat. codzienna – prace rękodzielnicze nie związane z tematyką świąteczną

Każdy uczestnik ma możliwość zgłoszenia mak. trzech prac w każdej kategorii. Wymagania dot. prac konkursowych: wymiary zgłoszonych prac to 80×80 cm (dotyczy to maksymalnego rozmiaru pracy po rozłożeniu). Uczestnicy biorący udział w konkursie muszą być pełnoletni i zamieszkiwać gminę Kórnik lub gminy sąsiednie. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz internetowy w terminie do 30 listopada:

Zgłoszenie pracy na festiwal (stowarzyszenie-paradoks.pl)

O przyjęciu na festiwal uczestnicy zostaną poinformowani do 30 listopada drogą mailową lub telefoniczną. Ponadto przyjęte osoby muszą dostarczyć swoje prace na wystawę w dniach od 1 listopada do 6 grudnia do Kórnickiego Ośrodka Kultury. Dostarczając prace trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu dzieła – prace muszą być odpowiednio zapakowane, żeby móc bezpiecznie je przechować i przewieźć na festyn.

W składzie jury zasiądą Magdalena Nogal oraz Agnieszka Adamowska. Jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę w konkursie, a nagrody zostaną przekazane podczas wernisażu.

Cały regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Kórnickiego Ośrodka Kultury:

8. Kórnicki Festiwal Rękodzieła „Guzik z pętelką” – Kórnicki Ośrodek Kultury (kornickiosrodekkultury.pl)

źródło: Kórnicki Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *