Śremski chór Corda Cordi wystąpi podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Pieśni Patriotycznej Musica Patriae

Już 18 listopada w Poznaniu odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Chóralny Pieśni Patriotycznej Musica Patriae. Jednym z chórów, który stanie w szranki jest śremski Corda Cordi z parafii NSJ. Czy chór dyrygentki Agnieszki Panas powtórzy ubiegłoroczny sukces?

VW_Berdychowski_400_150(1)

W rywalizacji konkursowej weźmie udział dwadzieścia chórów z różnych regionów kraju, reprezentujących miasta takie jak: Wrocław, Szczecin, Knurów, Głogów, Rydzyna, Murowana Goślina, Piotrków Trybunalski, Warta, Dopiewo, Pamiątkowo, Świebodzin, Bełchatów, Śrem, Gryfino, Kórnik, Szczucin, Wałcz i Oborniki.

Wśród uczestników znajdą się chóry dziecięce, mieszane, akademickie, senioralne oraz jednorodne. Oceny występów konkursowych zostaną dokonane przez wybitnych specjalistów z dziedziny chóralistyki.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w auli Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu, natomiast ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów zaplanowane są w kościele pw. św. Jerzego w Poznaniu.

Corda Cordi docenione podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Pieśni Patriotycznej Musica Patriae

Pierwsza edycja Festiwalu miała miejsce w listopadzie 2022 roku. Zainteresowanie wydarzeniem ze strony chórów i dyrygentów znacząco przewyższyło oczekiwania organizatorów. Odbiór inauguracyjnej edycji Festiwalu był niezwykle pozytywny zarówno wśród dyrygentów, chórów, jak i mieszkańców. To stanowi potwierdzenie rosnącego zapotrzebowania społeczności chóralnej oraz miłośników śpiewu chóralnego na tego rodzaju inspirujące wydarzenia.

Nagrody dla Corda Cordi

Przed rokiem chórzyści ze Śremu wyśpiewali Złote Pasmo w kategorii chórów kościelnych oraz zdobyli „Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora wielkopolskiego”. Była to pieśń „Marsylianka wielkopolska”, która powstała w 1919 roku dla uczczenia pierwszej rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Czy w tym roku uda się powtórzyć ubiegłoroczne osiągnięcie?

Kónik też będzie miał swojego reprezentanta

Nie tylko Śrem zagości na przesłuchaniach, ale również przed jurorami wystąpi chór z Kónika. Śremianie dadzą koncert w porannym pasmie przesłuchań, a Kórnicki Chór Żeński, działający przy ośrodku kultury w Kórniku, będzie próbował podbić serca jurorów w popołudniowym paśmie przesłuchań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *