Park, boiska czy pumptrack. Gmina Kórnik inwestuje

Krystalizują się plany gminy Kórnik na sporą budowę w Bninie. Gmina pozyskała teren o powierzchni ponad 1,5 ha, który zamierza w całości przeznaczyć pod sport i rekreację.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Wraz z początkiem tego tygodnia gmina Kórnik wzbogaciła się o tereny. Samorząd pozyskał nieodpłatnie z KOWR działki o łącznej powierzchni 1,65 ha, które zostaną  zagospodarowana z przeznaczeniem pod realizację inwestycji infrastrukturalnych służących wykonywaniu zadań w zakresie kultury fizycznej oraz infrastruktury technicznej.

Na trzech działkach powstaną boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz tor pupmtrack, miejsce pod street workout czy siłownia zewnętrzna. Jakby tego było mało, to na tym terenie mają także pojawić się: plac zabaw dla dzieci, strefa trampolin, ścianka wspinaczkowa oraz wiata piknikowa z miejscem na ognisko oraz niewielki park.

W przyszłorocznym budżecie mamy już zabezpieczone środki, by przygotować koncepcję tego terenu – mówi Przemysław Pacholski, burmistrz Kórnika. – Również powstanie tutaj park miejski, który wspólnie z mieszkańcami chcemy w przyszłym roku posadzić – dodaje Pacholski.

Kiedy mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w akcji sadzenia drzewek pod nowy park na terenie gminy Kórnik? Burmistrz zapewnia, że będzie to na jesieni przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *