Remis Avii

Klub Sportowy Avia rozegrał w miniony weekend 3 kolejkę w ramach rozgrywek V Ligi „RED BOX” grupy 2. Aviatorzy zremisowali 1:1 na ciężkim terenie w Strzałkowie z miejscowym Polaninem.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Początek meczu był dość ospały, obie drużyny nie chciały się otworzyć i czekały na potencjalny błąd przeciwnika. Avia przyspieszyła w 20 minucie meczu i przyniosło to 3 dobre okazje do zdobycia bramki, niestety żadna nie została zamieniona na gola. Drużyna gospodarzy stwarzała zagrożenie głównie po szybkich kontrach, jednak na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa to dużo nerwowości, już w 64 minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Ślosarz i Avia kończyła mecz w 10.

Obraz gry uległ zmianie, gospodarze przejęli inicjatywę, a Aviatorzy cofnęli się, dobrze bronili i starali wyprowadzać zabójcze kontrataki. Polanin nie miał pomysłu na szczelną defensywę Avii i raz po raz otrzymywał sygnały, że druzyna z Kamionek gra o pełną pulę. Najpierw Kołodziej trafił w poprzeczkę, a w końcówce meczu ten sam zawodnik idealnie obsłużył wprowadzonego z ławki Uschlera, który dał Avii prowadzenie 0:1.

Niestety w doliczonym czasie gry, a konkretnie w 96 minucie spotkania Polanin wyrównał i oba zespoły musiałby zadowolić się jednym punktem. Tym samym Avia przedłużyła swoją serię bez porażki w meczach ligowych do czterdziestu ośmiu.

Kolejny mecz ligowy Avia zagra 3.09 (niedziela) w Kamionkach o godzinie 14:30 z AP Reissa.

Natomiast już w środę 30.08 w ramach rozgrywek okregowego pucharu Polski do Kamionek przyjedzie drużyna Zjednoczonych Trzemeszno. Początek meczu o 16:00.