Kórnicka Biała Dama 2023 przeszła do historii

Kórnicka Biała Dama, potocznie nazywana Dniami Kórnika w 2023 odbyły się wyjątkowo hucznie. W minioną sobotę i niedzielę mieszkańcy mieli możliwość korzystać z licznych atrakcji dla tych mniejszych jak i starszych. W tym roku… gmina zdecydowała się na trzy gwiazdy muzyczne: Blue Cafe, C-Bool i zespół IRA.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Tegoroczna impreza odbyła się po raz 28. Tegoroczna odbyła się pod hasłem “O kobietach, przez kobiety, dla kobiet”. Warto podkreślić, że rok 2023 jest rokiem Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej, które swoje życie związały z Kórnikiem.

Jak co roku wydarzenie zainaugurowały wybory… Białej Damy.

Fot. Gmina Kórnik

Podczas tegorocznej edycji Spotkań z Białą Damą przyznano również zaszczytne tytuły Honorowego Obywatela Kórnika, które na podstawie uchwał Rady Miejskiej otrzymali:

– Krystyna Antkowiak,

– Hanna Straus,

– Jacek Kozłowski,

– Anna Rauk,

– Tadeusz Rauk.

Tak jak w poprzednich latach, całe wydarzenie odbyło się na placu Niepodległości, przy rynku. Koncerty – również zdaniem większości mieszkańców były strzałem w dziesiątkę. Występujący zostali dobrani w taki sposób, by trafić do każdej grupy wiekowej. Wielką niespodziankę i ukłon w stronę publiczności wykonał C-Bool, który znacznie przedłużył swój występ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *