Zmiany w obwodach wyborczych gminy Kórnik!

Rok 2023 jest rokiem wyborów parlamentarnych. Bardzo ważne, by podczas nich zadbać o jak najwyższą frekwencję, ponieważ świadczyłaby ona o dojrzałości demokracji w naszym kraju. Warto zatem przyjrzeć się zmianom, które wprowadził Komisarz Wyborczy w Poznaniu odnośnie zmian obwodów wyborczych gminy Kórnik.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Niektóre zmiany są kosmetyczne, jednak udało nam się wyliczyć ich aż 22. Dotkną one zatem sporą liczbę mieszkańców gminy.

1) Podzielono obwód głosowania nr 6 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Błażejewo i Błażejewko.

2) Utworzono stały obwód głosowania nr 16 z granicami obwodu głosowania na miejscowości Błażejewo, Błażejewko oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Błażejewie na ul. Stanisława Mikołajczyka 46.

3) Podzielono stały obwód głosowania nr 5 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Czmoniec i Trzykolnych Młynach.

 4) Utworzono stały obwód głosowania nr 17 z granicami obwodu głosowania na miejscowości  Czmoniec, Trzykolne Młyny oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Czmońcu przy ul. św. Maksymiliana Kolbe 18.

 5) Podzielono stały obwód głosowania nr 5, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Czmoń.

 6) Utworzono stały obwód głosowania nr 18 z granicami obwodu głosowania na miejscowość Czmoń oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w OSP Czmoń przy ul. Strażackiej 32.

7) Podzielono stały obwód głosowania nr 5, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Czołowo.

 8) Utworzono stały obwód głosowania nr 19 z granicami obwodu głosowania na miejscowość Czołowo oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Czołowie, Czołowo 7.

9) Podzielono stały obwód głosowania nr 11 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Dachowa.

10) Utworzono stały obwód głosowania nr 20, z granicami obwodu głosowania w miejscowości Dachowa oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Dachowie przy ul. Okrężnej 34.

11) Podzielono stały obwód głosowania nr 5 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Dworzyska i Konarskie.

12) Utworzono stały obwód głosowania nr 21 z granicami obwodu głosowania na miejscowości Dworzyska, Konarskie oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Konarskim przy ul. Długiej 36.

13) Podzielono stały obwód głosowania nr 8 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Celestynowo, Kromolice oraz Pierzchno.

14) Utworzono stały obwód głosowania nr 22, z granicami obwodu głosowania na miejscowości Celestynowo, Kromolice oraz Pierzchno oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Pierzchnie, Pierzchno 34.

15) Podzielono stały obwód głosowania nr 6 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Prusinowo.

16) Utworzono stały obwód głosowania nr 23, z granicami obwodu głosowania na miejscowość Prusinowo oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Prusinowie, Prusinowo 1A.

17) Podzielono stały obwód głosowania nr 9 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Runowo.

18) Utworzono stały obwód głosowania nr 24 z granicami obwodu na miejscowość Runowo oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Runowie, Runowo 5.

19) Podzielono stały obwód głosowania nr 11 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Jaryszki i Żerniki.

20) Utworzono stały obwód głosowania nr 25 z granicami obwodu głosowania na miejscowości Jaryszki i Żerniki oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Żernikach, Żerniki 18.

21) Zmieniono siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku przy ul. Armii Krajowej 11, na Świetlicę wiejską w Biernatkach przy ul. Głównej 25.

22) Zmieniono siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej nr 9 ze Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie z ul. Ogrodowej 21 na Świetlicę wiejską w Dziećmierowie przy ul. Dworcowej 90A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *