Powrót Targowiska w Kórniku!

Już w najbliższą sobotę nastąpi długo wyczekiwane otwarcie kórnickiego targu. Z samej zasady ma to być miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli kupić owoce i warzywa od lokalnych dostawców.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Dotychczas, przed remontem dniem targowym był czwartek i sobota. Jednak gmina wyszła z nową propozycją, by do tych dni dołączyła również jedna niedziela w miesiącu. Pierwsza taka niedziela będzie 25 czerwca. Czy się sprawdzi? Czas pokaże. Na pewno zyskają sprzedawcy, którzy będą oferowali swoje własne uprawy – giełda przecież w niedzielne poranki jest z reguły zamknięta.

Pojawiają się jednak krytyczne głosy mieszkańców i samych lokalnych sprzedawców co do użyteczności targu. Przewijają się opinie, że szkoda, że gmina nie rozmawiała ze sprzedawcami (czyli jakby nie patrzeć głównymi użytkownikami placu) przed rozpoczęciem budowy, ponieważ targ w aktualnym kształcie jest mało praktyczny. Kontrowersyjne wydają się również słupy zadaszające sprzedających, które z uwagi na kąt i ich wysokość mogą się okazać niepraktyczne i tak naprawdę zamiast osłaniać przed deszczem, czy słońcem będą jedynie ozdobą.

Jednak ocenić najlepiej samodzielnie. Targowisko będzie mieściło się dokładnie w tym samym miejscu co poprzednie, czyli na ul. Wojska Polskiego 25A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *