Strona główna Na górę

Kórnik kupuje elektryki. Na stole do zgarnięcia 10 mln złotych

Ważą się losy przetargu o wartości ponad 10 milionów złotych, który rozpisała gmina Kórnik. Do oferty stanął jeden wykonawca, który w dodatku mieści się w zaproponowanej przez samorząd kwocie.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Poznaliśmy wykonawcę, który złożył swoją ofertę w przetargu pod nazwą „Dostawa 3 nowych autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania (dostawa i montaż 3 szt. stacji ładowania zajezdniowych plug-in o mocy 1×120 kW każda)”. Tym oferentem jest firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa.

Oferent zaproponował kwotę, która mieści się w puli środków, jakie samorząd gminy Kórnik zamierza przeznaczyć na ten cel. Gmina przygotowała 10 mln 332 tys. zł, a potencjalny wykonawca, firma Solaris, wyceniła swoją ofertę na kwotę 9 mln 837 tys. 540 zł. Nie oznacza to, że trzy elektryczne autobusy wraz ze stacjami do ładowania się pojawią, ale wszystko jest na dobrej drodze, by tak właśnie się stało. Najważniejszym kryterium w tym przypadku była cena. Wydaje się więc, że podpisanie umowy pomiędzy stronami to tylko formalność.

Zamawiane przez gminę Kórnik autobusy mają mieć długość 12 metrów i być pojazdami niskopodłogowymi (wysokość od podłoża wszystkich wejść pasażerskich zawierać się ma w zakresie od 300 do 320 mm). Autobusy mają przewozić 70 pasażerów.

Po związaniu się umową z wykonawcą ten będzie musiał wywiązać się z zadania do końca mają przyszłego roku.

Środki na nowoczesne i niskoemisyjne pojazdy przeznaczone do transportu zbiorowego częściowo pochodzić będą z dofinansowania NFOŚiGW w wysokości 4,8 mln zł oraz prawie 3,6 mln zł z pożyczki.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: