Także w Śremie PiS będzie zbierał podpisy

Rzesze działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego ruszą w Polskę, by namawiać mieszkańców do składania podpisów pod projektem ustawy „Chrońmy dzieci. Wspierajmy rodziców”. W akcję zaangażowali lokalni politycy, jak Zbigniew Dolata czy Bartłomiej Wróblewski.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości opowiadają się za „większą ochroną dzieci i wsparciem rodziców”. Ruszyła akcja zbiórki podpisów pod projektem obywatelskim, który zakłada, że każda organizacja pozarządowa chcąca przeprowadzić swoje warsztaty w szkole, będzie musiała przejść szereg weryfikacji, zanim zostanie do tego dopuszczona. W biurze poselskim Bartłomieja Wróblewskiego już zbierane są podpisy. W Śremie, gdzie swoje biuro ma poseł Zbigniew Dolata, niebawem się to stanie.

PiS-owi zależy na czasie

8 maja rozpoczął się „szturm” na obywateli. PiS tego dnia zaczął namawiać mieszkańców do składania podpisów pod projektem ustawy „Chrońmy dzieci. Wspierajmy rodziców”. Ma on wzmocnić uprawnienia rodziców w nadzorze nad treściami, które prezentowane są w szkołach przez organizacje pozarządowe.

Projekt zyskał poparcie Elżbiety Witek oraz Jarosława Kaczyńskiego. Wspiera go również minister Czarnek.

We wszystkich biurach poselskich, senatorskich będziemy zbierać podpisy pod tą inicjatywą obywatelską, by pokazać siłę rodziców. Ręce precz od polskich dzieci ze strony ideologów lewackich.

Przemysław Czarnek, szef resortu MEiN

PiS musi zebrać 100 tys. podpisów, by projekt mógł trafić pod obrady parlamentu. Rządzącym się spieszy, dlatego w akcję zaangażowano tylu działaczy PiS, bowiem pomysłodawcy akcji „Chrońmy dzieci” chcą, aby znowelizowane prawo oświatowe weszło w życiu już pierwszego września tego roku.

Gdzie można złożyć podpis?

Osoby zainteresowane złożeniem podpisu pod obywatelskim projektem mogą udać się do biur wyborczych działaczy PiS. Wyborczy posła Wróblewskiego (okręg 39 – miasto i powiat poznański) mogą się udać do biura posła przy ul. Mostowej 27 w Poznaniu.

Wyborcy Zbigniewa Dolaty (okręg 37) z terenu powiatu śremskiego mogą podpisy złożyć w jego biurze poselskim przy ul. Mickiewicza w Śremie. Zanim jednak się tam udadzą warto umówić się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 793 991 368.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *