Kórniccy strażacy otrzymali sprzęt wartości 120 000 zł

Strażacy to grupa społeczna, która wśród Polaków bardzo często plasuje się na pierwszym miejscu w ich prywatnych zestawieniach zawodów, którym najbardziej ufamy. Dlatego niezwykle cieszy, gdy płyną do nas informacje mówiące o tym, że poszczególne jednostki otrzymują nowe sprzęty, czy dofinansowania do zakupu niezbędnego wyposażenia jednostek.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Imieniny św. Floriana, który jest patronem strażaków, były idealną okazją do wręczenia wyróżnień dla przedstawicieli młodzieżowych drużyn pożarniczych w gminie Kórnik. Obchody w tym roku rozpoczęły się uroczystą mszą, która odbyła się w kórnickiej kolegiacie, a następnie przeniosły się do Czmonia.
Niespodzianką dla strażaków był prezent od gminy, która za kwotę ponad 120 000 zł kupiła nowoczesne hełmy, które na pewno przydadzą się w niejednej akcji.

Uroczyste obchody Święta Straży Pożarnej w gminie Kórnik / Fot. Przemysław Pacholski Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik

Niestety ochotnikom biorącym udział w obrzędach nie było dane ich dokończyć. W trakcie imprezy dostali wezwanie do pożaru i błyskawicznie zmienili galowe mundury na bojowe kombinezony jadąc pomagać innym.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *