Przygotowania do sezonu trwają

Nawet 24 wywrotki piasku będą potrzebne, by przygotować plażę miejską na tegoroczny sezon kąpielowy.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Śremski Sport, który od tego roku zarządza obiektami sportowymi i rekreacyjnymi na terenie gminy Śrem już przystąpił do pracy mających na celu zapewnienie plażowiczom komfortowych warunków wypoczywania nad wodą Jeziora Grzymisławskiego na śremskiej plaży. Sezon kąpielowy rozpocznie się z dniem 1 czerwca, a wiec czasu pozostało niewiele, a pracy jeszcze trochę do wykonania zostało.

Już trwa zwożenie piachu, który następnie będzie musiał zostać ułożony wzdłuż linii brzegowej plaży. Na kąpielisku niebawem pojawi się ciężki sprzęt, który będzie to wszystko równał oraz rozprowadzał, by każdy skrawek kąpieliska miejskiego w Śremie posiadał odpowiednią grubość piasku.

Kiedy sezon kąpielowy rozpocznie się w powiecie śremskim i u sąsiadów?

Gmina Śrem ma najmniej czasu na przygotowanie się do sezonu kąpielowego, bo ten rozpocznie się tu najwcześniej. Plażowicze pod okiem ratowników będą mogli wypoczywać na plaży miejskiej w czasie od 1 czerwca do 31 sierpnia.

Sezon kąpielowy w Dolsku w tym roku podobnie jak rok wcześniej rozpocznie się z dniem 1 lipca i potrwa do ostatniego dnia sierpnia. Natomiast w gminie Książ Wlkp. kąpielisko na Jarosławkach zostanie uruchomione dzień po zakończeniu roku szkolnego – 24 czerwca. Podobnie jak w przypadku powyższych, w gminie Książ Wlkp. plaża zamknięta zostanie z końcem wakacji – 31 sierpnia.

W Zaniemyślu również trwają prace związane z przygotowaniem plaży do wypoczynku. Roboty ziemne idą zgodnie z planem i nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, by na dzień 1 lipca nie uruchomić miejsca dla kąpiących się. Pod okiem ratowników wypoczywać na plaży i w wodzie będzie można do końca wakacji.

Z kolei w Kórniku, na kąpielisku Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu „OAZA – BŁONIE” na Jeziorze Kórnickim sezon kąpielowy rozpocznie się z dniem 22 czerwca i zostanie zamknięty najpóźniej, bo w dniu 3 września.

Sporo śremian udaje się również na plażę do znajdującego się nie daleko Cichowa. Tam również ustanowiono miejsca dla kąpiących i wypoczywających nad wodą. W Cichowie będą funkcjonowały dwie plaże: plaża główna oraz plaża zacisze. Sezon kąpielowy na nich rozpocznie się 24 czerwca i zakończy z dniem 3 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *