Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku nagrodzona w konkursie „Złotej Żaby”

Na koniec kwietnia w Swarzędzu ogłoszone zostały wyniki „Złotej Żaby”, konkursu dla uczniów szkół podstawowych w dziedzinie literatury i języka polskiego oraz w dziedzinie matematyki.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Biorący udział w konkursie w obu jego etapach rozwiązywali zadania szczególnego rodzaju, dowodząc swoich talentów i umiejętności: logicznego i twórczego myślenia, szukania nietypowych rozwiązań, wykraczania poza schematy. Konkurs, który od trzydziestu lat organizuje swarzędzka Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, docenia tych, którzy łączą wyobraźnię z precyzją posługiwania się słowem i liczbami.

Laureatom i wyróżnionym, łącznie 82 osobom, rozdano prestiżowe trofea – statuetki Złotej Żaby i nagrody rzeczowe: książki i pomoce naukowe. Ci, którzy wybiorą naukę w liceum Fundacji EKOS, otrzymają stypendia. Tradycyjnie nagrodzeni zostali też nauczyciele laureatów trzech najwyższych miejsc.

Wśród laureatów tego prestiżowego konkursu znalazła się uczennica z Kórnika! 2. miejsce w kategorii języka polskiego zajęła Antonina Wróblewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku (nauczyciel Anna Paprocka).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *