Po koszmarnym wypadku z trudem dochodzi do siebie

To była zwykła sobota, jakich wiele w życiu Dominiki. Po południu wybrała się na trening kolarski. Dominika była zawodniczką UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik i przygotowywała się do Mistrzostw Kolarskich. Zdaniem mamy rower był jej największą pasją, przygodą i miłością.

Cyklistka z impetem uderzyła w balociarkę. W stanie ciężkim trafiła do szpitala

– Niesamowicie ciężko uwierzyć w to, co się stało. Ciężko oswoić się z myślą, że życie mojej córki już nigdy nie będzie takie samo. Wypadek odebrał jej dosłownie wszystko – zdrowie, sprawność, szczęście. Nasza codzienność została rozdarta w ułamku sekundy… – wspomina pani Magdalena, mama nastolatki.

Do wypadku doszło na trasie Zbrudzewo-Niesłabin. Młoda rowerzystka nie zauważyła pojazdu, który stał na poboczu i uderzyła w ciągnik rolniczy z przyczepioną balociarką. Dzięki informacji przekazanej przez jednego z naszych czytelników, dość szybko dojechaliśmy na miejsce zdarzenia.

Rowerzystka - wypadek
fot. M. Czubak

– Dominika uległa ciężkiemu wypadkowi. Zderzenie z ciągnikiem było tak silne, że jej stan został określony jako ciężki… Z miejsca wypadku natychmiast została przetransportowana helikopterem do szpitala. Do dziś pamiętam moment, kiedy dowiedziałam się o jej wypadku – moje serce zamarło. Nie byłam w stanie nic powiedzieć i złapać tchu. Jednak liczyło się tylko jedno – to, że Dominika żyje! Niestety, w wyniku wypadku doszło do poważnych obrażeń – dodaje mama.

Liczne złamania, w tym kręgosłupa

Lekarze zdiagnozowali złamanie kręgosłupa w odcinku piersiowym, złamanie mostka i żebra, a także stłuczenie płuc. Nastolatka przeszła skomplikowaną operację, podczas której wstawiono w odcinku piersiowym stabilizację w postaci dwóch śrub, dwóch haków i dwóch prętów. Na szczęście dziś Dominika jest w stanie wstać i powoli się poruszać.

Zbiórka na turnus rehabilitacyjny dla Dominiki
fot. siepomaga.pl

Potrzebne środki finansowe na kosztowną rehabilitację

– Obecnie Dominika jest w domu. Niestety, dziś już wiemy, że zanim córka wsiądzie na ukochany rower i odzyska pełną sprawność będzie musiała przejść długi i kosztowny proces leczenia. Przed nią poważna operacja ściągnięcia stabilizacji z kręgosłupa, a zaraz po niej Dominika powinna rozpocząć specjalistyczną rehabilitację. Niestety, koszt 3-miesięcznego turnusu znacznie przekracza nasz domowy budżet. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak prosić ludzi dobrego serca o pomoc. Dominika jest bardzo nastawiona na powrót do zdrowia. My też. Dlatego zrobimy wszystko, aby jej pomóc! Liczy się każda pomoc, każda złotówka… – apelują bliscy Dominiki.

W związku z tym została założona zbiórka poprzez portal Fundacji Siepomaga, którą wsparło już ponad 200 osób. Wciąż jednak, do pełnej kwoty, brakuje ponad 50 tys. zł.