Biedronka chce iść w ślady Intermarche i obejść zakaz handlu w niedzielę?

Wiadomoscihandlowe.pl dotarły do materiałów promocyjnych akcję pod hasłem „Dziecięca Biblioteka Biedronki”, czyli furtki dla dyskontu, dzięki której sklepy mogłyby być otwarte także w niedziele niehandlowe. W sieciach miały funkcjonować wypożyczalnie książek siedem dni w tygodniu.

W miniony piątek cichaczem się jednak z tego wycofano i w niedzielę 7 sierpnia Biedronki w większości (za wyjątkiem tych działających na dworcach) pozostały zamknięte. Sama sieć oficjalnie nie zabrała głosu w tej sprawie, jednak materiały i rozmowy z pracownikami dają jasny obraz sytuacji – Biedronki miały być pootwierane w niedziele niehandlowe.

Koniec końców w ponad 600 sklepów Biedronka udostępniono pod marką Dziecięca Biblioteka możliwość wypożyczania książek, a to z kolei otwiera furtkę ku temu, aby bez problemów rozpocząć handel w niedzielę niehandlową.

fot. mat. promocyjne

Tak przecież zrobił franczyzobiorca Intermarche w Śremie. Krzysztof Gapys w jednym z zarządzanym przez siebie marketów Intermarche otworzył „klub czytelnika”, o czym informowaliśmy na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Wracając jeszcze do Biedronki. W Dziecięcą Bibliotekę Biedronki otwartą również w niedzielę miała się przekształcić placówka przy ul. Gostyńskiej. Także w taki sam twór obchodzący przepisy dot. zakazu handlu w niedziele niehandlowe miał się przemienić market w Kórniku.