Lewica uczciła Święto Pracy

Obchody pierwszomajowego święta w naszym powiecie działacze Nowej Lewicy rozpoczęli od złożenia wiązanek kwiatów na grobach Danuty Czyżak w Dolsku i Jan Bortnowskiego i Stanisława Walkowiaka w Śremie.

Następnie udali się pod tablicę upamiętniającą Stanisława Chudobę, działacza PPS. W Parku Miejskim złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem poświęconym Marianowi Dominiczakowi, a następnie udali się do Czołowa w gminie Kórnik, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem Marcina Kasprzaka.

Przewodniczący rady powiatowej Nowej Lewicy Eugeniusz Siczyński w krótkim wystąpieniu przed obeliskiem Mariana Dominiczaka, przywołał tę bardzo zasłużoną dla rozwoju naszego miasta postać. – Marian Dominiczak, mimo że nie był śremianinem z urodzenia, to na pewno był nim z wyboru, bo zrobił na naszego miasta i całej społeczności Śremu bardzo dużo – stwierdził Siczyński, przypominając, że mimo wieku emerytalnego wiele lat poświęcił na rzecz Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej, którego był prezesem. Nawiązał też do wojny, jaka toczy się w Ukrainie, gdzie bohaterski naród ukraiński z pełnym poświęceniem broni swojej ojczyzny przez rosyjskim agresorem. Wyraził swoją solidarność z narodem ukraińskim i nadzieję, że wyjdą z tej wojny zwycięsko.