Strona główna Na górę

Wielkie ćwiczenia wojskowe w Polsce. Mundurowi apelują o zaniechanie publikacji zdjęć

Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

W związku z tym Wojsko Polskie prosi o to, aby nie dzielić się w sieci zdjęciami i informacjami dotyczącymi przejazdu takich kolumn.

„Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zwraca się również z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – apelują mundurowi z Wojska Polskiego.

Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy za naszą zachodnią granicą toczy się wojna, a Putin niepochlebnie wypowiada się o Polsce, dana te mogą okazać się szczególnie wrażliwe. Informacje, które udostępnimy w sieci, chcąc przed znajomymi pochwalić się niecodziennym widokiem kolumny wojskowej, mogą posłużyć obcemu kontrwywiadowi do ustalenia kierunku poruszania się wojskowej kolumny i tym samym wpłynąć na obniżenie naszego bezpieczeństwa.

wojsko polskie
fot. wojsko-polskie.pl

Pomyślmy więc, zanim zrobioną fotografię wraz z opisem puścimy w świat.

Jak podaje Wojsko Polskie ćwiczenia rozpoczną się dziś tj. 1 maja i potrwają do końca miesiąca. W związku z nimi po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego poruszać się będą wojskowe pojazdy pojedynczo oraz w kolumnach uprzywilejowanych.

%d bloggers like this: