Kórnicka Biała Dama 2022 poszukiwana!

By tradycji stało się zadość, Biała Dama 2022 powinna zmaterializować się w osobie mieszkanki gminy Kórnik. Właśnie dlatego, Burmistrz ogłosił wielki konkurs na Kórnicką Białą Damę 2022, która czynić będzie honory gospodyni tegorocznego święta oraz reprezentować piękną gminę Kórnik przez cały rok.

Kandydatka powinna spełniać następujące warunki: mieszkać w gminie Kórnik, znać język obcy i mieć podstawową wiedzę na temat swojej gminy. Oferty zawierające życiorys oraz fotografię można przesyłać e-mailem na adres: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl do 12 maja 2022 r.

W wyborze nowej Białej Damy pomogą Panie, które w poprzednich latach dzierżyły ten szlachetny tytuł. Z kandydatkami zostanie przeprowadzona rozmowa. Na jej podstawie wyłoniona zostanie Kórnicka Biała Dama 2022.

Wynik konkursu zostanie publicznie ogłoszony przez Burmistrza podczas inauguracji XXVII Kórnickich Spotkań z Białą Damą 11 czerwca br.

Biała Dama 2022 oprócz splendoru wynikającego z tytułu dostąpi szeregu przywilejów. Miasto i Gmina Kórnik zasponsoruje na jej rok kartę PEKA. KCRiS OAZA – zarezerwuje specjalny karnet. Biała Dama będzie miała zapewnioną opiekę fryzjera i kosmetyczki. Jednak to nie wszystko! Czekają ją również wyjazdy do gmin partnerskich w kraju (Bukowina Tatrzańska) i za granicą (Königstein im Taunus), a także honorowe miejsce na organizowanych przez gminę imprezach.