Etiopia kolejnym kierunkiem na spotkaniu kórnickiego Klubu Podróżnika

Biblioteka Publiczna w Kórniku oraz Klub Podróżnika z Kórnika serdecznie zapraszają na spotkanie, podczas którego mowa będzie o Etiopii. O państwie z Afryki opowie podróżniczka Małgorzata Iszkuło:

VW_Berdychowski_400_150(1)

Moja przygoda z Etiopią rozpoczęła się od marzeń o zwiedzaniu świata, odkrywaniu miejsc znanych z książek czy telewizji, fascynacji otaczającym nas pięknem oraz od spotkania podobnych mi ludzi. A konkretnie od spotkania siostry Joachim, niezwykłej misjonarki, dla której nie ma chyba rzeczy niemożliwych. Ta drobna, energiczna, ponad sześćdziesięcioletnia Angielka, duchowa „wychowanka” św. Matki Teresy, większość życia spędziła na misjach w trudnych rejonach Indii, Papui Nowej Gwinei i Etiopii. Właśnie w Etiopii, samotnie prowadzi Misję Nadziei, która jest jedynym z nielicznych ośrodków katolickich w okolicy Gode, terenie opanowanym przez świat muzułmański.

W Misji Siostra opiekuje się dziećmi i ich samotnymi matkami, niesie pomoc wszystkim potrzebującym, bez względu na wyznanie, pochodzenie czy światopogląd.

Zainspirowana spotkaniem z Siostrą spędziłam w Misji prawie miesiąc, prowadząc głównie zajęcia sportowe, których celem był rozwój sprawności fizycznej dzieci ale przede wszystkim wniesienie radości i zabawy – bo tego najbardziej tym dzieciom brakuje. Prowadziłam również zorganizowane w tym roku po raz pierwszy „Piłkarskie Lato” dla około 40 nastolatków.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne lub osobiste w Bibliotece Publicznej w Kórniku. Spotkanie odbędzie się w środę, 17 stycznia o godz. 18:00 w Filii Biblioteki Publicznej w Kórniku/ Bninie.

źródło: Biblioteka Publiczna w Kórniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *