Inauguracja wystawy poświęconej prof. Jerzemu Foglowi

W środę (22 listopada) zainaugurowano wystawę poświęconą prof. Jerzemu Foglowi. Wydarzenie miało miejsce w Filii Biblioteki Publicznej w Kórniku/Bninie.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W Filii Biblioteki Publicznej w Kórniku/Bninie, w środę (22 listopada) oficjalnie otwarto wystawę poświęconą prof. Jerzemu Foglowi – badaczowi i strażnikowi pamięci. Przedsięwzięcie ma upamiętnić 10 rocznicę śmierci Fogla, który był Kórniczaninem z krwi i kości.

Wystawa została zainaugurowana przez Irenę Fogel, burmistrza Przemysława Pacholskiego, dziekana prof. Andrzeja Michałowskiego z Wydziału Archeologii UAM wraz z prof. Maciejem Kaczmarkiem, a także przez dyrektor Biblioteki Publicznej w Kórniku – Elżbietę Duszczak. W wystawie zawarto podróż w czasie do lat kiedy odkrywano ,,tajemnice” półwyspu Szyja, życie profesora oraz jego osiągnięcia.

Podczas organizowania wystawy współpracowano m.in. z Wydziałem Archeologii UAM, a także z Biblioteką Kórnicką, która użyczyła zbiory specjalne. Ponadto artefakty zostały wypożyczone ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku.

źródło: Biblioteka Publiczna w Kórniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *