15-letni wychowanek Kotwicy zadebiutował w IV lidze

Kotwica Kórnik stawia i daje szansę pokazania się swoim wychowankom. W meczu przeciwko Koronie Piaski zadebiutował uroczony w 2008 roku Dominik Tobolski.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Dominik Tobolski stał się w sobotę najmłodszym w historii Kotwicy Kórnik zawodnikiem, który zadebiutował w pierwszej drużynie. W dniu meczu z Koroną Piaski ukończył dokładnie 15 lat i 201 dni.

Młody bramkarz pojawił się na boisku w 89 minucie spotkania przy stanie 6:1 dla Kotwicy. Jego starsi koledzy dołożyli jeszcze jedno trafienie i rozgromili rywali, a niespełna 16-letni Dominik na długo zapamięta tą chwilę, kiedy wchodził na boisku w miejsce doświadczonego Norberta Łuczaka. Co ciekawe, popularny wśród kolegów „Tobol” był już w kadrze meczowej czwartoligowca podczas spotkania z Nielbą Wągrowiec.

Regularnie występuje w drużynie juniorów, a także ma już za sobą występy w seniorskiej piłce w A-klasowych rezerwach.

– Przy takim wyniku była okazja, żeby Dominik mógł zadebiutować – mówi trener Tomasz Nawrot. – Trenuje już od pewnego czasu z pierwszą drużyną, bez wątpienia ma „to coś”, ale przed nim jeszcze dużo pracy. Kolejni wychowankowie czekają w kolejce, ale muszą jeszcze poczekać. Po to jest drużyna rezerw, aby najpierw tam mogli się wykazać i potem pukać do bram pierwszej drużyny – dodał.

W kadrze Kotwicy jest czterech innych wychowanków kórnickiej  Akademii. Od dłuższego czasu z powodzeniem gra już Tymoteusz Gabski (2002), a przebijają się Michał Sójka, Maksymilian Poganowski (2004) i Tymek Włodarczak (2005), którzy mają już na swoim koncie występy w IV lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *