Dziesiąta wygrana Avii, „gang” trenera Gendery rewelacją jesieni

Rewelacyjną rundę w roli beniaminka V ligi piłkarze Avii Kamionki przypieczętowali zwycięstwem nad Zjednoczonymi Trzemeszno. 10 wygrana sprawia, że „gang” trenera Tomasza Gendery zimę spędzi na podium.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że piłkarze Avii Kamionki będą wiceliderami na półmetku rozgrywek drugiej grupy V ligi. Po wygranej ze Zjednoczonymi Trzemeszno są co prawda na czele, ale to się może zmienić 23 listopada, kiedy Górnik Konin rozegra zaległy mecz z zamykającą stawkę ekipą SKP Słupca. Trudno przypuszczać, aby główny pretendent do awansu zgubił punkty w tym starciu tym bardziej, że gra „u siebie”. Jeśli Górnik wygra przeskoczy Avię i będzie miał na półmetku o dwa punkty więcej.

Wracając do ostatniej kolejki i meczu ze Zjednoczonymi, to kibice w Kamionkach na nudy narzekać nie mogli. Wręcz przeciwnie obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie, pięć goli, zwroty akcji i co najważniejsze happy end, a więc zwycięstwo miejscowych. Rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 17 minucie objęli prowadzenie za sprawą Jakuba Kłosika. Goście szybko jednak wyrównali zamieniając na bramkę dośrodkowanie z rzutu rożnego i do przerwy był remis 1:1. Druga połowa rozpoczęła się od huraganowych ataków Avii i gdy wydawało się, że gol jest tylko kwestią czasu, bo okazje się mnożyły, ten padł, ale po kontrze zdobył go zespół Zjednoczonych. Konsternacja i niedowierzanie zarówno na murawie, jak i trybunach. Podopieczni trenera Gendry napierali dalej i w końcu, w 80 minucie, dopięli swego. Swoją ósmą bramkę w sezonie zdobył Kłosik, który jest nominalnym środkowym obrońcą. Avia błyskawicznie poszła za ciosem i 120 sekund później wyszła na prowadzenie. Bohaterem spotkania został Szymon Ślosarz, który zdobył gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów.

AVIA: Adamski – Kuza (67′ Pluciński), Maciejewski (46′ Andrzejewski), Kłosik, Dobek, Owczarzak – Ratajczak, Staszyński (67′ Stróżyk), Kołodziej (77′ Rembalski) – Ślosarz (90′ Lorek), Staszak (83′ Kobielak).

Bilans jesiennych spotkań Avii to 10 zwycięstw, 3 remis i 2 porażki.