Podwyżki w Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Lokatorzy i mieszkańcy zapłacą więcej

Mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie spodziewać się muszą kolejnej podwyżki opłat doliczanej do czynszu. Władze SM w Śremie zapowiedziały wzrost stawki opłat za legalizację wodomierzy oraz na fundusz remontowy.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Wiele osób w dzisiejszych czasach liczy każdy grosz i stara się zaoszczędzić jak najwięcej. Nie jest to łatwe, szczególnie teraz, gdy opłaty idą w górę. Te znów zostały zapowiedziane w Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.

Zgodnie z podjętą przez radę nadzorczą uchwałą, od 1 lutego 2024 roku wzrośnie opłata na fundusz remontowy oraz opłata za legalizację wodomierza. Ta pierwsza wyniesie 2,50 zł za 1m2 powierzchni użytkowej lokali, z kolei opłata za jeden wodomierz wyniesie 2,80 zł.

Zestawiając te stawki z tymi, które jeszcze obowiązują, wychodzi wzrost o 30 gr na metrze kwadratowym powierzchni użytkowej lokalu na fundusz remontowy oraz tyle samo wzrostu opłaty za legalizację jednego wodomierza.

Spółdzielnia podnosi czynsze. „Prawie 1 tys. zł za 60m2”

Prosta matematyka dla mieszkania o pow. 60 m2 wskazuje wzrost opłat o 18 zł miesięcznie tylko z tytułu wyższej składki na fundusz remontowy. Jeśli chodzi o liczbę wodomierzy, to tutaj podwyżka nie będzie tak dokuczliwa – wyniesie od 60 gr do 1,20 zł miesięcznie w zależności od liczby posiadanych wodomierzy w mieszkaniu. Bywają takie mieszkania, które mają tylko dwa wodomierze, ale są też lokale z czterema wodomierzami.

Rocznie całość podwyżek opłat na fundusz i za legalizację wodomierzy dla mieszkania o takim metrażu wyniesie więc nie więcej, jak 240 zł.

Czy to dużo, czy mało, za mieszkanie „na swoim”? Niech czytelnicy sami to ocenią.

Eksploatacja w górę. Spółdzielnia informuje o podwyżce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *