Ciężarówki zablokowały ważne drogi. Zderzenie pod Kórnikiem i Zaniemyślem

Na kilka godzina zablokowana była droga krajowa nr 11 Kórnik – Środa Wielkopolska oraz droga wojewódzka 432 Śrem – Zaniemyśl. To efekt zdarzań drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Piątkowy wieczór i sobotni poranek upłynął pod znakiem korków. Najpierw do poważnie brzmiącego zdarzenia drogowego doszło na trasie DK11 na wysokości miejscowości Trzebisławki, a następnie, już w godzinach wczesnoporannych miało miejsce zdarzenie drogowe na trasie Śrem – Zaniemyśl. W obu tych przypadkach brały udział jedynie pojazdy ciężarowe.

Zablokowana DK11 pod Kórnikiem

Najpierw, około godziny 17 doszło do poważnego incydentu drogowego z udziałem dwóch ciężarówek. Zdarzenie mocno wpłynęło na płynność ruchu, gdyż zablokowało ważną arterię – DK11. Uczestniczyły w nim dwie ciężarówki, które zderzyły się i zablokowały jezdnię w obu kierunkach ruchu.

W tym przypadku winny jest kierujący pojazdem ciężarowym, który włączając się do ruchu z drogi wyjazdowej z miejscowości, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu ciężarówką, który poruszał się w kierunku Kórnika. Doszło do bocznego zderzenia obu pojazdów.

Ciężarówka staranowała osobówki. Poważny wypadek pod Środą Wielkopolską

Początkowe informacje mówiły o jednej osobie zakleszczonej w kabinie ciężarówki, ostatecznie nikomu nic się nie stało. Sprawcę kolizji rozliczyli policjanci.

Utknął pod Zaniemyślem

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pojazdu ciężarowego doszło już w sobotę około godziny 4 nad ranem na trasie Śrem – Zaniemyśl. Tam, podobnie jak pod Kórnikiem, utrudnienia komunikacyjne trwały przez około trzy godziny.

Doszło tam do wypadnięcia zestawu z drogi. Stało się to na skutek błędu kierowcy, który pomylił drogę i chciał zawrócić. Cofając, wjechał niemal całym zestawem do rowu i nie mógł wyjechać o własnych siłach. Potrzebna była pomoc drogowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d