Kórniczanin sprawcą potrącenia. Dwie nastolatki trafiły do szpitala

Wobec 25-letniego mieszkańca gminy Kórnik toczy się postępowanie w sprawie spowodowania zdarzenia drogowego, w wyniku którego potrącone zostały dwie 15-letnie piesze.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Do zdarzenia drogowego doszło 21 października około godziny 16.00 w Przysiece Polskiej. Potrącenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych, po którym poruszały się dwie nastolatki. 15-letnie dziewczyny przechodziły prawidłowo. Z ustaleń policji wynika, że 25-latni mieszkaniec gm. Kórnik, kierując pojazdem marki seat, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na tył samochodu marki VW, którym kierował 68-latek ze Szczecina.

Siła zderzenia przepchnęła samochód mieszkańca Szczecina na przejście dla pieszych, którym poruszały się nastolatki. Volkswagen uderzył w przechodzące dziewczyny.

Do potrąconych wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które przetransportowało 15-latki do szpitala. Tam, jak się później okazało, dziewczynom nic się nie stało.

Potrącenie dziecka w Śremie. Sprawcą radny z rady powiatu śremskiego

Jak podaje kościańska policja, doznały one jedynie obrażeń, które kwalifikują zdarzenie drogowe jako kolizję.

Sprawca całego zamieszania, 25-letni mieszkaniec gminy Kórnik, oczekuje na wymiar kary. Postępowanie prowadzone jest w miejscowej komendzie w Kościanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *