Instytut Dendrologii PAN w Kórniku z kolejnym sukcesem!

Podczas 3. konferencji naukowej ,,Biologia i ekologia roślin drzewiastych’’ połączonych z obchodami jubileuszu 90-lecia instytutu wiele się działo. Prócz sesji, bankietu i dyskusji przy kawie wręczono również medale.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Jeszcze niedawno pisaliśmy o 3. konferencji naukowej ,,Biologia i ekologia roślin drzewiastych’’, które odbyły się w dniach 9-11 października:

Jednak na osobny artykuł zasługuje wzmianka o medalach, które otrzymał podczas tego niezwykłego wydarzenia Instytut Dendrologii PAN w Kórniku. Pierwszy medal, który został wręczony na ręce prof. dr. hab. inż. Andrzeja Jagodzińskiego, dyrektora instytutu, to Medal im. Michała Oczapowskiego. Przekazał go Dziekan Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN i członek korespondent PAN – prof. dr. hab. Krzysztof Nowak. Nagroda została ustanowiona w 1988 roku i jest jedną z najwyższych i najważniejszych odznaczeń przyznawanych przez Wydział Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN. Naturalnie, żeby ją dostać należy się niezwykle wykazać w procesie rozwoju nauk rolniczych i biologicznych. 

Natomiast za drugim razem Instytut Dendrologii PAN został uhonorowany Medalem ,,Pro Bono Silvae’’, który wręczył dr. inż. Janusz Dawidziuk, Przewodniczący Zarządu Głównego PTL i prof. dr. hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Głównego PTL. Nagroda została ustanowiona w roku 2007 kiedy Polskie Towarzystwo Leśne obchodziło 125-lecie jubileuszu. Przypomnijmy, że październikowa konferencja naukowa była również połączona z 90-leciem instytutu! Medal jest przyznawany co roku, ale tylko osobom lub instytucjom, które wybitnie zasłużyły się w rozwoju leśnictwa.

źródło: Instytut Dendrologii PAN w Kórniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *