Avia Kamionki wiceliderem V ligi

Szóste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Avii Kamionki. Dzięki temu beniaminek awansował na pozycję wicelidera V ligi.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W sobotę podopieczni Tomasza Gendery zagrali na wyjeździe z trzecim od końca tabeli Polonusem Kazimierz Biskupi, który tydzień wcześniej niespodziewanie zremisował w Zaniemyślu. Początek meczu należał jednak do gospodarzy, którzy zaskoczyli ekipę z Kamionek. Niespodziewanie, po 5 minutach było 2:0 dla miejscowych. Przed przerwą Avia zdołała jednak odrobić straty. W 21 minucie kontaktową bramkę zdobył Ślosarz, a w 40 wyrównał Kłosik. Druga połowa to pełna dominacja przyjezdnych, a efektem cztery gole. Prowadzenie zapewnił Stróżyk, potem dwukrotnie trafił Andrzejewski, a wynik meczu na 6:2 ustalił Pluciński. Dzięki tej wygranej i potknięciu Górnika Konin, który zremisował z Kłosem Avia wskoczyła na pozycję wicelidera. Do prowadzącego Ślesina ekipa z Kamionek traci zaledwie dwa punkty.

AVIA: Adamski – Lorek (58′ Staszyński), Dobek, Kłosik(84′ Maciejewski), Owczarzak, Kuza – Ratajczak (84′ Rembalski), Kołodziej (70′ Uschler), Ślosarz – Andrzejewski (75′ Kobielak), Stróżyk (70′ Pluciński).

W sobotę o 15.00 w Kamionkach dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się pojedynku z Górnikiem Konin.