Biblioteka Kórnicka na Dniach Kultury Czeskiej w Poznaniu

Biblioteka Kórnicka na zaproszenie Biblioteki Raczyńskich postanowiła wziąć udział w Dniach Kultury Czeskiej w Poznaniu. Prelekcje, prezentacje i referat – co jeszcze było na wydarzeniu?

VW_Berdychowski_400_150(1)

We wtorek (10 października) w Pałacu Działyńskich odbyła się prelekcja pt. ,,Bohemica ze zbiorów specjalnych Biblioteki Kórnickiej’’, którą poprowadziła dla gości Magdalena Marcinkowska – Szefowa Działu Zbiorów Specjalnych. Podczas wykładu przedstawiono ciekawą prezentację oraz udostępniono ekspozycję cennych, czeskich druków. Goście z fascynacją przyglądali się starodawnym książkom i na końcu wywiązała się zaciekła dyskusja oraz wymiana doświadczeń. 

Natomiast parę godzin wcześniej odbyła się konferencja ,,Biblioteka – ostoja w burzliwych czasach’’, gdzie bibliotekarki z Kórnika – dr Aleksandra Losik i dr Małgorzata Cieliczko – przedstawiły ważny referat dot. wyzwań w zakresie udostępniania zbiorów w obecnych czasach. 

Prócz tego na wydarzeniu odbyły się m.in. wykłady oraz nie zabrakło muzycznych akcentów – dla gości zagrał zespół OKno. Dni Kultury Czeskiej w Poznaniu rozpoczęły się w poniedziałek (9 października) i potrwają do piątku (13 października).

źródło: Biblioteka Kórnicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *