Gmina sprząta samowolkę na promenadzie!

Po wielu miesiącach sporów o kawałek ziemi, przez który przebiega promenada nad jeziorem kórnickim, gmina wyburzyła zasieki jednego z mieszkańców, który uważał, że ta ziemia należy do niego przez zasiedzenie.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Chodzi o spór z mieszkańcem, profesorem Jackiem Kowalskim, który twierdzi, że gmina pod swoją inwestycję chce zabrać grunt należący do niego. Mimo że Wydział Cywilny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Poznaniu w prawomocnym wyroku przyznał rację gminie, Jacek Kowalski uważał, że to nie zamyka sprawy. Wyrok sądu drugiej instancji w kwietniu podtrzymał decyzję, że ziemia należy do gminy.

To właśnie na wysokości spornej działki promenada nie jest zbudowana i spacerowicze musieli dotychczas omijać brakujący odcinek chaszczami. Na szczęście, to już koniec tego dziwnego sporu. Przynajmniej w teorii.

We wtorkowy poranek rozpoczęły się prace budowlane V etapu Promenady Spacerowej wzdłuż Jeziora Kórnickiego. W ramach V etapu zostanie zrealizowane połączenie o długości 9m pomiędzy odcinkami już istniejącymi.

Ta niezwykle istotna dla mieszkańców inwestycja zostanie w najbliższym czasie oddana do użytku i umożliwi bezpieczne i swobodne poruszanie się po promenadzie na całej jej długości, tym samym nie będzie już problemów z dotarciem na teren KCSiR Oaza Błonie dla rodziców z wózkami dziecięcymi, dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla rowerzystów.

2 komentarze

    • Sprawa trafiła do sądu, ponieważ ani gmina, ani p. Kowalski nie chcieli odpuścić swoich racji.
      Argument p. Kowalskiego dotyczy tego, że to jego ziemia przez zasiedzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *