Łatwiejszy zwrot książek w kórnickiej bibliotece

Kórnicka biblioteka przystąpiła do programu wzMOCnij swoje otoczenie startując z wnioskiem o dofinansowanie zakupu wrzutni książek. Wniosek został przeprocesowany pozytywnie, dzięki czemu już niebawem czytelnicy będą mogli w niezwykle wygodny sposób oddawać wypożyczone książki.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Program “WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., skierowany do samorządów i ich jednostek, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Biblioteka złożyła projekt zakupu dwóch wrzutni. Dzięki przyznanemu grantowi Biblioteka zakupi wrzutnie, które umożliwią użytkownikom bibliotek znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kórnik samodzielny, całodobowy i bezkontaktowy zwrot książek.

Jest to na pewno dobry krok w stronę ponownego zachęcenia do czytelnictwa nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. Dzięki nowej technologii, zwrot będzie można zrobić podczas spaceru z psem, czy w drodze do (lub z) pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *