Sołectwa z gminy Śrem z grantem na rozwój obszarów wiejskich

XIII edycja konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” zakończona sukcesem – ponad 9,3 mln zł dofinansowania dla 175 projektów. Na liście znalazły się projekty z gminy Śrem i Kamionek.

VW_Berdychowski_400_150(1)

XIII edycja konkursu dotacyjnego programu Wielkopolska Odnowa Wsi, „Pięknieje wielkopolska wieś”, została zakończona z ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 243 wnioski, spośród których 226 spełniło wymogi formalne i przeszło do oceny merytorycznej. Sejmik Województwa Wielkopolskiego, w dniu 29 maja 2023 roku, wyraził zgodę na dofinansowanie aż 175 projektów oraz zawarcie umów w tej sprawie.

Warto zaznaczyć, że w tegorocznej edycji konkursu maksymalna kwota dotacji dla jednego projektu wynosi 70 000 zł. Łączna suma przyznanych środków z budżetu województwa w XIII edycji „Pięknieje wielkopolska wieś” wynosi ponad 9,3 mln zł. Dofinansowane projekty będą miały czas na realizację do 15 listopada 2023 roku.

To kolejny udany rok dla programu Wielkopolska Odnowa Wsi, który od lat staje się sztandarowym inicjatywą wspierającą rozwój wsi w regionie. Konkurs „Pięknieje wielkopolska wieś” daje możliwość mieszkańcom wsi i małych społeczności wiejskich realizacji swoich pomysłów i projektów, przyczyniając się tym samym do odnowy i rozwoju obszarów wiejskich w Wielkopolsce.

Które sołectwa z gminy Śrem załapały się na dofinansowanie?

Z terenu powiatu śremskiego i okolicy znalazło się kilka sołectw, które otrzymały grant w tegorocznej edycji konkursu. 70 tys. zł otrzyma sołectwo Kamionki (gm. Kórnik), które przeznaczy te środki na budowę ścieżki spacerowej wraz z elementami małej infrastruktury.

Z naszej gminy, gminy Śrem, środki w ramach konkursu otrzyma Krzyżanowo oraz Mechlin. Mechlin otrzymane niemal 70 tys. zł przeznaczy na modernizację świetlicy wiejskiej. Natomiast sołectwo Krzyżanowo otrzyma 46,5 tys. zł na budowę boiska do piłki koszykowej na terenie rekreacyjnym w Krzyżanowie.

Stosowne umowy zostały już podpisane.

Dziś w Kamionkach w obecności Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego podpisaliśmy umowy na dofinansowanie projektów w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś” w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+ ”.

– Adam Lewandowski, burmistrz Śremu w wypowiedzi z dnia 4 lipca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *