Przebierańcy podają się za kórnickich urzędników

Od bieżącego roku, cena prądu, który widzimy na naszych rachunkach jest zależna od jego zużycia w trakcie kolejnych miesięcy. By płacić tyle samo co w zeszłym roku, gospodarstwa domowe nie powinny zużyć więcej niż 2 000 kWh. Po przekroczeniu tej bariery, wchodzimy na wyższą taryfę.

VW_Berdychowski_400_150(1)

I właśnie tu pojawiła się furtka dla oszustów, którzy łowią potencjalne ofiary podając się za urzędników kórnickiego magistratu. Dzwonią, by z wielką udawaną troską zapytać o to, czy dana osoba wie, że może płacić niższe rachunki za prąd, ponieważ istnieją możliwości, by zwiększyć sobie roczny próg 2 000kWh. Proszą o podanie wrażliwych danych takich jak nr dowodu osobistego, nr PESEL i wiele innych wrażliwych danych.

Gmina dość szybko zareagowała na zgłoszenia mieszkańców, którzy pytali, czy urzędnicy faktycznie dzwonią z takimi pytaniami. Odpowiedź była kategoryczna: nie dzwonią. Wszelkie takie próby powinniśmy zgłaszać na policję.

Telefony pojawiały się właściwie w całej gminie i dotyczyły głównie seniorów. Dlatego uczulajmy naszych rodziców, naszych dziadków – by byli ostrożni, gdy ktoś próbuje pozyskać od nich jakiekolwiek dane.

My przypominamy również, że progi zwiększające możliwość zużycia prądu po cenie z poprzedniego roku rosną tylko w dwóch wypadkach:

– 2600 kWh, jeśli jednym z domowników jest osoba niepełnosprawna,

– 3000 kWh, jeśli jest się rolnikiem lub posiada Kartę Dużej Rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *