Kórnik: zatrzymano mężczyznę podejrzanego o niszczenie mienia i kradzieże

Policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku zatrzymali mężczyznę, który zdewastował publiczne mienie. W toku śledztwa okazało się, że zatrzymany ma również związek z kradzieżami metalowych elementów z miejscowego kościoła i uszkodzeniem jego budynku. Sprawca usłyszał dwa zarzuty. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu do 5 lat więzienia.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Do zatrzymania doszło we wtorek, 18 kwietnia. Wówczas to policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie publicznego mienia. Do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej na Placu Niepodległości w Kórniku. Tej nocy sprawca wyrwał stojak ozdoby wielkanocnej, wyrywał płyty chodnikowe w rejonie rynku, a także przewracał śmietniki, wyrywał kwiaty, czy wysypał ziemię z miejskich donic oraz dewastował poręcze schodów od prywatnego mieszkania. Mało? To jednak nie wszystko.

Jak ustalili policjanci miał on związek również z innymi przestępstwami. Śledczy wykryli, że w dłuższym okresie czasu, od grudnia 2022 r. do kwietnia 2023r., mężczyzna miał związek z kradzieżami metalowych elementów z lokalnego kościoła. Demontował miedziane rynny i uchwyty, by móc je później sprzedać. W trakcie jednej z takich eskapad uszkodził elementy instalacji elektrycznej oraz lampy, powodując tym samym łączne straty o wysokości blisko 20 tys. złotych.

48-latek za popełnione czyny usłyszał dwa zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Teraz sąd zadecyduje o karze dla niego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *