Strażacy z promesami na nowe wozy bojowe

31 marca w siedzibie OSP Suchy Las strażacy ochotnicy z tereny gminy Kórnik otrzymali promesy na zakupu nowych wozów bojowych. Promesy otrzymali m.in. ochotnicy z Kórnika oraz Radzewa.

VW_Berdychowski_400_150(1)

31 marca 2023 roku w strażnicy ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Lesie odbyła się uroczystość z okazji wręczenia promes na zakup samochodów pożarniczych dla sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach realizacji „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Przekazane promesy zapewniają OSP otrzymanie dofinansowania ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Komendy Głównej PSP.

Jednostka z Radzewic otrzymała promesę w wysokości 950 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, z kolei jednostka OSP Kórnik otrzymała „tekturkę” na kwotę 1 mln 250 tys. zł na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego.

W Kórniku już stacjonuje ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zostanie przesunięty do innej jednostki na terenie gminy.

W efekcie tych zakupów samochód ratowniczo-gaśniczy ciężki marki MAN, którym dysponuje aktualnie OSP Kórnik zostanie przekazany w użytkowanie OSP Robakowo po zakończeniu budowy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Robakowie wraz ze świetlicą – mówi Przemysław Pacholski, burmistrz Kórnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *