Nowa S11 połączy Kórnik z Jarocinem. Jak będzie przebiegała trasa?

Procedowany odcinek S-11 liczy ponad 36 km, połączy węzły Kórnik Południe i Mieszków, biegnąc na zachód od obecnej drogi krajowej nr 11. S11 przebiegać będzie przez gminę Kórnik, Środa Wielkopolska, Zaniemyśl, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą oraz gminę Jarocin. Przyszła trasa będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na trasie pojawią się również trzy nowe węzły drogowe: Środa Wlkp. oraz Miłosław i Nowe Miasto.

W wybranym wariancie 4 znajdą się również 20 wiaduktów lub mostów w ciągu drogi lub nad drogą ekspresową oraz 5 przejść dla zwierząt.

Droga ekspresowa S11 połączy Kołobrzeg z Pyrzowicami, przecinając pięć województw: zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie i śląskie. Cała trasa o długości około 550 km ma być gotowa w 2028 r.  Z tego 350 km stanowić będzie fragment S11 w Wielkopolsce. W przypadku tego województwa, w użytku jest już 80 km, a pozostała część (siedem odcinków) znajduje się na etapie przygotowań.

Informację o planowanej inwestycji i złożeniu dokumentacji do RDOŚ przedstawił w minioną sobotę w Kórniku poseł Bartłomiej Wróblewski.