Sukces Aleksandry Idkowskiej z Kórnika

Pamiętamy ją jako młodą, dopiero raczkującą wokalistkę, którą dawniej mogliśmy podziwiać podczas lokalnych wydarzeń, występów w Szansie na Sukces, a także niedawno podczas gry w Teatrze Żydowskim w spektaklu muzycznym „Jentl”, gdzie grała główną rolę. Dziś to fenomenalna artystka, która skrada serca słuchaczy. Aleksandra Idkowska jest absolwentką poznańskich szkół muzycznych, obecnie studentką III roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalności musical na wydziale wokalno- aktorskim. A kilka dni temu zdobyła II miejsce na festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

W dniach od 6 do 9 października, na Dużej Scenie Teatru Nowego w Poznaniu, odbywał się jubileuszowy 25. Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej”. Jury finałowego etapu w składzie: Bożena Borowska-Kropielnicka, Ewa Konstancja Bułhak, Mikołaj Grabowski, Dawid Sulej Rudnicki, Grzegorz Tomczak – po wysłuchaniu dziesięciu finalistek – ustaliło werdykt.

Mistrzowskie podium zdobyły:

  • III nagroda – Urszula Zubek
  • II nagroda – Aleksandra Idkowska
  • Główna nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Barbara Małecka
Fot. Marcin Baliński

Przygoda z Festiwalem zakończyła się dla mnie II nagrodą za interpretacje utworów „Żegnaj mi Krakowie” oraz „Zabierz mnie z Barcelony”. To dla mnie ogromne wyróżnienie i radość! Dziękuję wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do realizacji tej edycji festiwalu. Jestem również ogromnie wdzięczna, że mogłam poznać tyle ciepłych osób w jednym miejscu! – podkreśla młoda artystka

Aleksandrę Idkowską będzie można usłyszeć w piątek, 21 października w ramach Kosmicznego Salonu Muzycznego w Szkole Katedralnej na poznańskiej Śródce. W wykonaniu Aleksandry Idkowskiej usłyszymy piosenki z najpiękniejszych musicali. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Dawid Troczewski.