Biała Dama 2023. Gwiazdy wybrane. Kto wystąpi przed publicznością?

Społeczność gminy Kórnik w publicznym głosowaniu wybrała gwiazdy przyszłorocznych Kórnickich Spotkań z Białą Damą. Dwie gwiazdy udało się zakontraktować. Z trzecią był problem i głosowanie na jej wybór ruszyło ponownie. Udało się zakontraktować zespół Blue Cafe. Społeczność jednak wybrała Dawida Kwiatkowskiego, którego nie udało się zakontraktować. Drugie miejsce w głosowaniu mieszkańców zajął właśnie Blue Cafe i to oni wystąpią w sobotę.

Tym sposobem przed publicznością Kórnickich Spotkań z Białą Damą 2023 wystąpią:

  • sobota:
    • Blue Cafe;
    • C-Boll.
  • niedziela:
    • IRA.

– Nie rezygnując ze starań o zwycięzcę – Dawida Kwiatkowskiego, postanowiliśmy, że będziemy się starać przy najbliższej okazji, aby mógł on wystąpić w Kórniku – przekazuje burmistrz Pacholski. Może on wystąpić podczas dożynek w Kórniku.

Głosowanie na gwiazdę przyszłorocznych dożynek trwa do 20 października. Kórniczanie mogą wybierać pomiędzy Sylwią Grzeszczak, Dawidem Kwiatkowskim oraz Sławomirem.

– Wszyscy artyści są na tą chwilę dostępni i jeśli poznamy wyniki w ciągu 7 dni, to w dniu 21.10.2022 r. będziemy procedować podpisanie umowy ze zwycięzcą, po czym niezwłocznie podam wyniki głosowania razem z informacją o podpisaniu kontraktu ze zwycięzcą – dodaje burmistrz Kórnika.