Ochotnicy z nowym sprzętem dla ratowania życia

Dwie jednostki z terenu gminy Kórnik oraz jednostka OSP z terenu gminy Śrem w ostatnim czasie otrzymały wsparcie w postaci sprzętu służącego do ratowania życia i zdrowia. Ochotnicy z Kamionek oraz Kórnika 10 września otrzymali plecaki ratownicze R1 BlueMed.

Natomiast ochotnicy z OSP Śrem w miniony piątek udali się do siedziby zarządu głównego ZOSP RP w Warszawie, gdzie otrzymali drona z kamerą termowizyjną. – Prawdopodobnie jesteśmy pierwszą i jedyną ochotniczą jednostką na terenie województwa wielkopolskiego, która posiada takie urządzenie. Chcemy je wykorzystać przede wszystkim przy prowadzeniu poszukiwań osób zaginionych, ale również przy pożarach na dużym obszarze czy wspomaganiu decyzji podejmowanych przez KDRa podczas dużych akcji – mówią z dumą strażacy z OSP Śrem.

Jak zapewniają przeszkolenie z zakresu obsługi dronów już mają, bo kilku członków OSP Śrem jest już po stosownych kursach, ale brakowało drona – teraz już jest. – W najbliższym czasie czeka nas nie tylko doskonalenie lotów nowym nabytkiem, ale też dostosowanie pojazdu do prowadzenia działań z udziałem tego typu sprzętu – dodają śremscy ochotnicy.