IRA, C-Bool i kto jeszcze na Kórnickich Spotkaniach z Białą Damą w przyszłym roku?

Społeczność gminy Kórnik w publicznym głosowaniu wybrała gwiazdy przyszłorocznych Kórnickich Spotkań z Białą Damą. Mieszkańcy wybierali trzy gwiazdy wieczorów przyszłorocznych obchodów święta miasta. W dwóch przypadkach się udało zakontraktować gwiazdy wieczoru – w jednym potrzebna jest „dogrywka”, gdyż każdej z nich nie pasowały terminy lub urząd rozminął się finansowo z oczekiwaniami artystów.

W pierwszej kategorii, a więc w głosowaniu na gwiazdę pierwszego wieczoru najwięcej głosów uzyskała Sanah – 68% głosów. Drugie miejsce zajął zespół Wilki uzyskując 20% głosów. Paweł Domagała z 12% głosów zajął ostatnie miejsce.

W drugiej kategorii najwięcej głosów uzyskała IRA uzyskując 54% głosów. Drugie miejsce zajęła Maryla Rodowicz uzyskując 35% głosów. Alicja Majewska z 11% głosów zajęła ostatnie miejsce. Zespół IRA wystąpi więc w Kórniku podczas drugiego dnia imprezy.

W trzeciej kategorii wybierano DJ-a. Zwycięzca, czyli zdobywca 41%. głosów, Groome, nie da swojego popisu w Kórniku – termin Kórnickich Spotkań z Białą Damą 2023 kolidował z innymi koncertami, stąd w Kórniku wystąpi zdobywca drugiego miejsca w głosowaniu – C-Bool.

Głosowanie na gwiazdę pierwszego dnia trwa. Tym razem kórnicki samorząd proponuje: Roksanę Węgiel, Blue Cafe lub Dawida Kwiatkowskiego. Podobnie jak wcześniej, głosowanie odbywa się na platformie konsultacyjnej i potrwa do 16 września do godziny 12.