W weekend garbusy zdominują Kórnik

XX Zlot Miłośników VW Garbusa & Co w Kórniku zaplanowano na trzy dni. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 26 sierpnia, a zakończy w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 13. Otwarcie recepcji i zlotu nastąpi w piątek od godziny 13. Z kolei oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano tego dnia na godzinę 20.00.

Główne wydarzenia odbywać się będą w sobotę. W samo południe odbędzie się wyjazd na paradę do Kórnika, gdzie wybierany będzie najładniejszy garbus, a godzinę później kawalkada tych wyjątkowych aut wyruszy w rajd.

O godz. 14 rozpocznie się mini turniej piłki siatkowej, a od godz. 16 do godz. 19 na kórnickich błoniach odbywać się będą konkurencje zlotowe.

Równolegle do nich działać będzie Strefa Aktywnego Dziecka.

Wieczór natomiast to relaks przy muzyce i ognisku.

W niedzielę już bardziej na spokojnie. Ten dzień dla uczestników zlotu rozpocznie się dość późno, bo dopiero o godzinie 11.30.

Oficjalne zakończenie zlotu zaplanowano na godzinę 13. Poprzedzone będzie wykonaniem pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników zlotu.

Jubileuszowy zlot powraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. Organizatorzy spodziewają się więc, że wyposzczeni miłośnicy garbusów tłumnie zjawią się w weekend w Kórniku.

Pierwsze 100 załóg, które pojawi się w Kórniku otrzyma drobny upominek od organizatora. Główną nagrodą w zmaganiach zlotowych jest silnik. Nie jest to nowa jednostka napędowa, ale „solidnie odnowiona” – jak podają organizatorzy zlotu.